Clubs:
AUL Match Reports
Paddy Cole Cup 2018/19:
St Itas AFC 2 - 5 Buttercrust Utd 6/10

St Itas AFC despatched by Buttercrust Utd.
St Itas AFC were beaten at home by Buttercrust Utd at St Ita's Hospital Portrane at 2:30 pm

This is the first game for both teams in this competition


Yellow Cards: (St Itas AFC) John Scott

17/10/2018 15:39
AUL Futsal Premier League: 2018/19
Dublin City Futsal 0 - 4 Saints and Scholars 15/10

Julian Charro Eguren shows class scoring twice as Saints and Scholars take all points from Dublin City Futsal.
7th placed Dublin City Futsal were beaten at home by 4th placed Saints and Scholars at Abbotstown Indoor at 8:50 pm

Dublin City Futsal
Form: L D L L D W

Saints and Scholars
Form: W W L L D L


Scorers: (Saints and Scholars) Julian Charro Eguren (2), Lucas Eiras, Christopher (JACK) Doyle
Yellow Cards: (Dublin City Futsal) Thiago Andrade

17/10/2018 15:39
First Ireland Premier B: 2018/19
Clontarf FC 0 - 0 Woodlawn/Sportslink 7/10

Clontarf FC share spoils with Woodlawn/Sportslink.
Clontarf FC were held to a 0-0 draw by 5th placed Woodlawn/Sportslink at AUL Complex at 11 am

Clontarf FC has yet to win in this competition.
Form: D L

Woodlawn/Sportslink has yet to win in this competition.
Form: D L L


Yellow Cards: (Clontarf FC) Lee Fox
(Woodlawn/Sportslink) Jordan Donnelly,Colm Ashmore,Cal Harrisson

17/10/2018 15:39
AUL Division 3 Saturday: 2018/19
Ely Woodlawn 3 - 6 Mourne Celtic FC 6/10

Ely Woodlawn are defeated by Mourne Celtic FC.
10th placed Ely Woodlawn were beaten at home by 3rd placed Mourne Celtic FC at Sportslink at 2:30 pm

Ely Woodlawn has yet to win in this competition, having lost all 5 games.
Form: L L L L L

Mourne Celtic FC
Form: W W W L


Yellow Cards: (Ely Woodlawn) Eoin Kinseela,Adam Power
Red Cards: (Mourne Celtic FC) Gerard McAllister,John Maypother,Stephen Coleman

17/10/2018 15:39
First Ireland Premier B: 2018/19
Chanel SSC 2 - 4 St Brendans United 7/10

Chanel SSC suffer defeat to St Brendans United.
Chanel SSC were beaten at home by 3rd placed St Brendans United at AUL Complex at 11 am

Chanel SSC has yet to win in this competition.
Form: L

St Brendans United
Form: W D L


Yellow Cards: (Chanel SSC) Adam Halion,Ryan Groves
(St Brendans United) Brandon Hart,Blaine Hart

17/10/2018 15:39
AUL Futsal Premier League: 2018/19
Puskas Hagi Futsal 2 - 7 Transylvania FC 10/10

Alexandru Stan and Andrei Munteanu display great form with two goals each as Transylvania FC claim victory against Puskas Hagi Futsal.
League leaders Puskas Hagi Futsal were comprehensively beaten at home by 5th placed Transylvania FC at Abbotstown Indoor at 7:20 pm

Puskas Hagi Futsal
Form: L W W W W

Transylvania FC
Form: W L W D L

Alexandr Leu moves to top scorer in this competition after scoring in this game taking the player's total scores to 11 goals.

Scorers: (Puskas Hagi Futsal) Neale Fenn,Alexandr Leu
(Transylvania FC) Alexandru Stan (2), Andrei Munteanu (2), Dan Ionita Bleahu, Kamil Rudzik, Andras Raymond Daniel

Yellow Cards: (Puskas Hagi Futsal) Thiago Souza
(Transylvania FC) Kamil Rudzik

17/10/2018 15:39
AUL Futsal 1St Div: 2018/19
Clontarf Vikings 4 - 2 St Itas Futsal (Reserves) 9/10

David O'Donohue shows class scoring twice for St Itas Futsal (Reserves) but Clontarf Vikings take all points.
2nd placed Clontarf Vikings won 4-2 against their visitors, 3rd placed St Itas Futsal (Reserves) at Abbotstown Indoor at 9 pm

Clontarf Vikings has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

St Itas Futsal (Reserves)
Form: L W D


Scorers: (Clontarf Vikings) Dragan Bijelic,Goran Stankovic,Dario Racic
(St Itas Futsal (Reserves)) David O'Donohue (2)

Yellow Cards: (Clontarf Vikings) Goran Stankovic

17/10/2018 15:39
Toplion Div 1 Sat: 2018/19
Usher Celtic 4 - 1 Baldoyle Utd 12/10

Usher Celtic beat Baldoyle Utd.
3rd placed Usher Celtic won 4-1 against their visitors, 7th placed Baldoyle Utd at Grangegorman (grass) at 7:30 pm

Usher Celtic
Form: W L L W

Baldoyle Utd has yet to win in this competition, having lost all 4 games.
Form: L L L L

17/10/2018 15:39
Leinster Junior Cup 2018/19
Baldoyle Utd 2 - 0 Deen Cel 7/10

Baldoyle Utd beat Deen Cel.
Baldoyle Utd won 2-0 against their visitors, Deen Cel at Brookstone Road at 11 am

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2018 15:39
FAI Umbro Junior Cup: 2018/19
Dingle United 7 - 5 Larkview 12/10

Dingle United despatch Larkview.
Dingle United won 7-5 against their visitors, Larkview at Grangegorman A/W at 7:45 pm

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2018 15:39
Superior Racking Div 1 Sun: 2018/19
Dublin Celtic FC 2 - 4 Darndale FC 15/10

Dublin Celtic FC beaten by Darndale FC.
2nd placed Dublin Celtic FC were beaten at home by League leaders Darndale FC at IT Blanchardstown at 7:45 pm

Dublin Celtic FC
Form: L D W D W

Darndale FC
Form: W L W W

17/10/2018 15:39
FCG Div 2 Sat: 2018/19
Mountview CFC 4 - 1 Beechhill Utd 6/10

Mountview CFC despatch Beechhill Utd.
7th placed Mountview CFC won 4-1 against their visitors, 10th placed Beechhill Utd at Hartstown Park at 2 pm

Mountview CFC
Form: W L W

Beechhill Utd has yet to win in this competition, having lost all 5 games.
Form: L L L L L

17/10/2018 15:39
Leinster Junior Cup 2018/19
Balscadden FC(Sun) 0 - 2 Parkville Utd 7/10

Balscadden FC(Sun) beaten by Parkville Utd.
Balscadden FC(Sun) were beaten at home by Parkville Utd at Ringcommon Sports Centre at 1 pm

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2018 15:39
Leinster Junior Cup 2018/19
Real Transilvania 4 - 3 St Malachys AFC 7/10

Real Transilvania claim victory against St Malachys AFC.
Real Transilvania marginally won 4-3 against their visitors, St Malachys AFC at AUL Complex at 11 am

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2018 15:39
AUL Division 3A Saturday: 2018/19
SCV FC 5 - 2 Balrothery FC 6/10

SCV FC claim victory against Balrothery FC.
League leaders SCV FC won 5-2 against their visitors, 9th placed Balrothery FC at Quarryvale Park at 2:30 pm

SCV FC has yet to be beaten in this competition, having won 5 out of its last 6 games.
Form: W W W W W D

Balrothery FC
Form: W L L L L L

17/10/2018 15:39
AUL Liddy Cup 2018/19
Chanel SSC 1 - 2 St Brendans United 14/10

Chanel SSC are defeated by St Brendans United.
Chanel SSC were marginally beaten at home by St Brendans United at AUL Complex at 11 am

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2018 15:39
FCG Div 2 Sat: 2018/19
KC United 1 - 2 Kingswood Castle 12/10

KC United despatched by Kingswood Castle.
8th placed KC United were marginally beaten at home by 2nd placed Kingswood Castle at IT Blanchardstown at 7:45 pm

KC United has yet to win in this competition, having lost its last 4 games.
Form: L L L L D

Kingswood Castle has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

17/10/2018 15:39
AUL Division 3A Saturday: 2018/19
Shanganagh Cliffs 10 - 3 Enniskerry FC 6/10

Shanganagh Cliffs despatch Enniskerry FC.
2nd placed Shanganagh Cliffs comprehensively won 10-3 against their visitors, Enniskerry FC at Shanganagh Cliffs at 2:30 pm

Shanganagh Cliffs are currently on a winning streak of 4 games.They have won 4 out of 5 home games.
Form: W W W W L W

Enniskerry FC has yet to win in this competition, having lost all 2 games.
Form: L L

17/10/2018 15:39
Superior Racking Div 1 Sun: 2018/19
St Pats/Phoenix 2 - 2 Dublin Celtic FC 7/10

St Pats/Phoenix share points with Dublin Celtic FC.
3rd placed St Pats/Phoenix were held to a 2-2 draw by 2nd placed Dublin Celtic FC at johnstown park no4 at 11 am

St Pats/Phoenix
Form: D L W L W

Dublin Celtic FC
Form: L D W D W

17/10/2018 15:39
AUL Division 3 Saturday: 2018/19
Hot Press MGB 1 - 2 Elm Mount FC 13/10

Hot Press MGB suffer defeat to Elm Mount FC.
7th placed Hot Press MGB were marginally beaten at home by 5th placed Elm Mount FC at Grangegorman A/W at 12 pm

Hot Press MGB
Form: L W L

Elm Mount FC
Form: W W W L

17/10/2018 15:39
Rivervalley Rangers v St Peters
FAI Junior Cup 13/03 13:00
Rivervalley Rangers 0 - 1 St Peters

Herald Striker

Like This Page · 7 mins ·

RIVERVALLEY RANGERS.............0

St PETER'S FC..............................1

By JOHN MOONEY

A PENALTY with ten minutes remaining in this FAI Junior Cup quarter final between Rivervalley Rangers and St Peters, Athlone was the deciding factor in the AUL on Sunday afternoon.

With the clock running down, and extra time looming, the visitors struck gold when Noel Magee was fouled in the area and he dusted himself down before coolly slotting home from the spot.

more..
16/03/2016 18:31